Weekend pełen sukcesów

Miniony weekend nasi zawodnicy mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych. W Gliwicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski
Juniorów Młodszych w Judo. Śląskie tatami okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla naszych judoków, którzy zdobyli trzy medale. W
kategorii +70 kg kobiet bezkonkurencyjna okazała się Emilia Gzowska, która wygrywając wszystkie walki przed czasem zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski. Srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju w kategorii wagowej -73 kg mężczyzn zdobył Mateusz Resztak. Na najniższym stopniu podium w kategorii -55 kg mężczyzn, zdobywając medal brązowy, uplasował się Patryk Adamczyk. Warto nadmienić, że Patryk jest jeszcze młodzikiem i był jednym z najmłodszych zawodników turnieju. Tuż za podium na V miejscu
znalazła się Natasza Szatkiewicz.

CAM01936

CAM01917

CAM01929

CAM01930

CAM01934

Młodsi zawodnicy walczyli w Ogólnopolskim Turnieju Judo, który odbywał się w Płocku. Brązowy medal w kat.wagowej -33kg zdobył Łukasz Stanisławski. Niewiele zabrakło do złotego medalu- kontuzja odniesiona w walce mocno przeszkodziła Łukaszowi w dobrym prowadzeniu pojedynku. Piąte miejsce w kategorii wagowej -30 kg wywalczył Nikodem Ignatowski, a siódme w kategorii wagowej -36 kg. Aleksander Gapiński. Serdecznie gratulujemy!