IV Memoriał im. Jigoro Kano w Opalenicy k/Poznania

Ogromnym sukcesem dla naszej sekcji zakończył się IV Memoriał im. Jigoro Kano, który odbywał się w ubiegły weekend w Opalenicy.

Nasz klub reprezentowało siedmiu zawodników, z czego aż czworo wróciło do domu z medalami, a dwóch pozostałych uplasowało się na punktowanych miejscach.

Należy dodać, że turniej ten okazał się ogromną imprezą sportową, w której udział wzięło ponad 700 zawodników z całej Polski!!!

Pierwszego dnia do walk stanęli nasi młodsi zawodnicy.

Srebrny medal w kat. -39kg dzieci U11 wywalczył Kuba Berger pokonując w drodze do finału wszystkich swoich rywali, wykonując techniki na pełne plecy. Niestety w walce finałowej Kuba spotkał się z wyraźnie silniejszym od siebie przeciwnikiem i mimo wysiłków i różnorodności technik przegrał pojedynek.

Brązowe medale przypadły w udziale Nataszy Szatkiewicz i Michałowi Bergerowi (oboje w kat. dzieci U13) Natasza wygrała na piękne ippony swoje dwie pierwsze walki, zapewniając sobie awans do półfinałów. Niestety w trzeciej walce została nieznacznie pokonana, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Michał Berger natomiast może mówić o pechu, ponieważ już w pierwsze walce wylosował zawodnika, który ostatecznie okazał się zwycięzcą tej kategorii wagowej. Po kontrowersyjnej decyzji sędziów Michał przegrał pierwszą walkę. Trzy kolejne walki repasażowe kończył w mistrzowskim stylu, pokonując rywali przed czasem.

5 miejsce w kategorii dzieci U11 wywalczyła Oliwia Resztak. Oliwka również nie miała szczęścia w losowaniu, trafiając w pierwszej walce na finalistkę kategorii. Po przegranej pierwszej walce, dwie kolejne wygrywała błyskawicznie na ippon. W zaciętym pojedynku o 3 miejsce, tuż przed końcem walki Oliwka została skontrowana na plecy, zajmując ostatecznie 5 miejsce.

7 miejsce w kategorii dzieci U13 zajął Jakub Gacek, który po pierwszej przegranej walce trafił do repasaży, gdzie pierwszy pojedynek wygrał wyraźnie na ippon, a kolejny przegrał przed czasem.

Dla Ignacego Aniszewskiego turniej ten był jego debiutem w zawodach judo. Mimo, że Ignaś stoczył tylko jedną walkę, wykazał się ogromnym hartem ducha i nie uległ presji tak dużych zawodów. Tak trzymać!

W drugim dniu zawodów srebrny medal w kat. wagowej -57kg młodziczek wywalczyła Magdalena Jarkowska, która do finału przedostała się w pięknym stylu, pokonując po kolei wszystkie przeciwniczki przed czasem. Dopiero w walce finałowej Magda musiała uznać wyższość rywalki, kończąc zawody na drugim miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i trzymamy kciuki za kolejne medale.