ICH TROJE-TO BYŁ KONCERT !!!

W sobotę (13.10) w hali sportowej KS “Gwardia” Łódź odbył się I Turniej XIV Edycji Ligi Szkolnej w Judo. W zawodach wystartowało 104 zawodniczek i zawodników reprezentujących 14 klubów, z Białegostoku, Warszawy, Skierniewic, Kutna, Łowicza, Rawy Mazowieckiej oraz Łodzi.

Reprezentowało nas czworo zawodników troje z nich zdobyło złote medale, jeden uplasował się na punktowanym 7 miejscu. Chyba żadna drużyna nie odniosła takiego sukcesu, osiągając 75% złotych medali dla swojego klubu.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie, cała trójka medalistów wszystkie walki wygrała przed czasem nie tracąc nawet małego punktu, przeciwnicy byli zdruzgotani i przerażeni, nawet zawodnicy z Warszawskiego Rysia, którzy u nas podobno zrobili sobie randori zostali rzuceni na kolana.

Turnieju Ligi Szkolnej był nasz, szkoda że pozostali nasi zawodnicy mieli inne plany i nie mogli wystartować w tej edycji, bo pewnie przeciwnicy bali by się nas już zapraszać na zawody.

W kategorii młodzik (roczniki 1999-2000) w wadze do 38 kg Michał Berger pokonał swoich przeciwników błyskawicznie przed czasem zajmując 1 miejsce, a w wadze do 55kg Jakub Gacek po ambitnej walce uplasował się na 7 miejscu szkoda, że Kuba prowadząc 2 punktami w pierwszej walce zrobił mały błąd i stracił szansę na medal.

W kategorii dzieci (roczniki 2001-2002) Izabela Kwiatkowska była prawdziwą killerką w wadze do 39kg, dawno nie widzieliśmy takiej Izy skoncentrowanej, aktywnej wyprzedzającej wszystkie posunięcia rywalek, miło było zobaczyć strach w oczach kolejnych przeciwniczek wychodzących na tatami naprzeciwko Izy.

Na pierwszym miejscu podium w wadze do 39 kg stanął fantastycznie jak zawsze się prezentujący Jakub Berger, Kuba przyzwyczaił nas już że raczej nigdy nie zawodzi i od zeszłego roku zawsze wygrywa, zrobił to w swoim stylu i przed czasem.

Nie ukrywajmy, że sukces zawdzięczamy naszym trenerom i ich cennym wskazówką, W pierwszej części zawodów trener Katarzyna Wilczyńska przekazywała tak cenne uwagi naszym zawodnikom walczącym na macie, a oni rzetelnie się do nich stosowali tak że sukces był pewny.

W drugiej części przybyła na zawody trener kadry dzieci i młodzików Anna Jagiełło, zmotywowało to jeszcze bardziej jej wychowanków, co przyniosło wyniki w finałach.

Trenerom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej.