Grodzisk Mazowiecki- Powiatowe Mistrzostwa w Judo

W niedzielę, 27 kwietnia w podwarszawskim Milanówku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w judo pod patronatem Starosty Grodziska Mazowieckiego. Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników; czterech wróciło do domu z medalami.

II miejsce w kat. wagowej -50 kg zajął Patryk Adamczyk, po zaciętych pojedynkach z mocnymi zawodnikami z Litwy oraz Polski.

II miejsce w kat. wagowej – 73 kg zajął Mateusz Resztak. Mateusz realizował plan ustalony z trenerem, który zakładał doskonalenie nowych technik wprowadzanych do repertuaru Mateusza. Po nieudanej próbie wykonania uchi- mata, Mateusz został skontrowany na plecy. Wynik nie ma w tym wypadku znaczenia. Najważniejsze, że Mateusz konsekwentnie rozwija swoją walkę. Maksimum możliwości zaprezentuje na zawodach ogólnopolskich.

III miejsce w kat. wagowej – 33 kg wywalczył Aleksander Gapiński. Cieszymy się, widząc duże postępy Aleksa w taktyce walki i świetnie prowadzonej walce o uchwyt

III miejsce w kat. wagowej – 29 kg zajął Nikodem Ignatowski. Nikodem zaskoczył wszystkich dwukrotnym wykonaniem techniki ura- nage na pełne plecy, co w kategorii dzieci zdarza się niezwykle rzadko.

Niewiele do medalu zabrakło Łukaszowi Stanisławskiemu, który zajął 5 miejsce w kategorii wagowej -32kg. Po pięknie zakończonej pierwszej walce, rzutem tomoe- nage z pierwszego uchwytu, który wywołał zachwyt na trybunach, Łukasz kolejne dwie walki przegrał minimalnie z przeciwnikami na punkty.

VII miejsce zajął w tej samej kategorii Aleksander Pluciński.